PRIEREZ STARÝMI NOVOVESKÝMI PODNIKMI, KTORÉ SÚ UŽ IBA SPOMIENKOU

Možno poznáte stránku KAMNAPIVO. Dokumentovali v slovenských mestách, kam sa dá ísť posedieť, na pivo, za jedlom a zábavou. A pekne to zmonitorovali aj v Spišskej Novej Vsi. Keď si tam dám vyhľadať podniky z nášho mesta, tak sa vynorí obrovská nostalgia. Pretože mnohé prevádzky už neexistujú a spája sa s nimi množstvo spomienok, príhod, stretnutí, nájdených priateľstiev, partnerstiev ale aj kadejakých lotrovín.

No poďme si niektoré vymenovať a k tým, o ktorých som písal aj ja na tejto stránke, prihodím odkaz, na ktorý môžete kliknúť.

Autoškola – nejaká krčma, o ktorej som ani nevedel. Vraj sa nachádzala niekde oproti Hypernove priamo v nádvorí autoškoly.

Bar 23 – To myslia zrejme Paparazzi. A ako čítam komentáre, nie sú veľmi lichotivé.

Bistro R – Malé bistro, ktoré sa nachádzalo oproti gymnáziu. Čo o ňom napísali na stránke kamnapivo? Citujem: “Male bistro s ponukou jedal na skodu snad je ze varia len do 16.00 a len cez pracovne dni. Obsluha vcelku obstojna, iba v pripade ze je naplnenych vsetkych 9 stolov tak zacnu problemi. Stretavaju sa tam povacsine domaci ale som si isty ze kazdy je vítaný, kto zaplati par kol pre spoluhodovnikov. Co sa tyka ovzdusia zavisi to od zlozenia klientely, ale je tam vcelku dobre aj ked hlucne odsavanie.”

City club – No, tak to bol podnik ešte pred Cubanom, priamo v Dome kultúry. Bol tam aj jukebox, aj karaoke.

Club 52 – Erko 😀 A na stránke kamnapivo je k tomuto podniku najviac komentárov. Kliknite TU a schválne, či sa tam nenájdete na nejakej fotke 😀 Ja si pamätám, že sa tam robila prvá HipHopová akcia v Spišskej. A potom sa ich tam urobilo niekoľko ďalších. Aj som tam asi dvakrát vystupoval.

Cool bar – tam sa aj pilo, aj tancovalo. Ešte mám odtiaľ niekde v starom notebooku video, ktoré však nie je veľmi na zverejnenie 😀

Dancing – diskotéka priamo v budove Domu kultúry. Bar, miešané drinky, DJ, vyhadzovači a bordel pred podnikom, pretože mnohým alkohol tiekol do rúk a potrebovali si ich na niekom vybúchať. Aj tam som robil jednu akciu a ešte mám staré video odtiaľ. Môžete si ho pozrieť TU.

Domček – na to si taktiež nepamätám. Malo by to byť niekde oproti hotelu Šport pri zimnom štadióne.

Dreveňák – drevená búda na vlakovej stanici. Opäť budem citovať stránku, ako tento podnik opísala: “Krčma s atmosférou, ktorú treba zažiť, hlavne ak sa zíde partička zamestnancov ŽSR:), každý má svoje miesto, aj výhybkári, aj elektrikári, ba aj prednosta stanice. Drevená stavba v akých za sociku boli zelovoce s dvoma miestnostkami, vo väčšej výčap s priateľským krčmárom, 5 stolíkov (á 3 miesta), v druhej železničiarsky dispečing so staničným rozhlasom, krbom a možno v budúcnosti aj červeným telefónom a 3ma stolmi(á 4 miesta). Tak zopár vlakov sa tu oplatí zmeškať:). Škoda krátkych prevádzkových hodín.

Eclipse – taktiež si nepamätám. Ale podľa popisu je to to isté, ako Hellfire club.

Hellfire club – metalová krčma, ktorá sa nachádzala niekde oproti Metropolu smerom na sídlisko Mier.

Kamenný dvor, Kameňák – jukebox, biliard, dobré ceny. Raz za čas sa tam odohral nejaký PUNKový koncert.

Kelt – o kelte píšem článok priamo TU. Tak možno si zaspomínate so mnou. Jukebox, stolný futbal, kopa ľudí a dlhá cesta na WC až na koniec podniku. A kelt pub cup 😀

KTK – o kátékáčku taktiež píšem TU Stačí kliknúť.

Legenda pub spomínam TU . Keď ju zavreli, tak ľudia dúfali, že ju raz opäť otvoria. A otvorili.

A čo Manhattan? – Koktejlová kaviareň, ktorá bola prepojená s pizzeriou a bagetériou. Pamätáte? Nad Dráčikom.

Mašinka – tam sa šlo po schodoch oproti pokladniam na vlakovej stanici. Asi raz som tam bol aj na denné menu. 9 druhov jedál.

Na streche – tak tej reštaurácie je škoda. Bolo to tam fakt pekné a na parádnom mieste. Citujem: “Reštaurácia NA STRECHE sa nachádza v zrekonštruovanom objekte bývalého Nábytku – na streche v Spišskej Novej Vsi.
Je to veľmi štýlová a moderná reštaurácia, ktorá ponúka príjemné posedenie pri káve,dobrom jedle, širokej ponuke miešaných alko a nealko nápojov, koktailov, prírodných štiav a čajov. Kapacita prevádzky je 100 miest na sedenie vo vnútri a 50 miest na sedenie na krásnej terase s výhľadom na mesto SNV a Tatry. Ponúkame 25 druhov rôznych ochutených káv. Kapacita prevádzky ponúka možnosť usporiadania rôznych spoločenských,kultúrnych a rodinných osláv a posedení s možnosťou full servisu. Pravidelne organizujeme rôzne večery s hudbou a známymi slovenskými spevákmi. Jedálny lístok je tvorený prevažne slovenskými špecialitami domácej výroby, rôznymi druhmi mäsa, šalátov,cestovín a vegetariánskymi jedlami. Každý deň je v ponuke DENNÉ MENU s možnosťou výberu 4druhov jedál počas celého dňa. Túto prevádzku už navštívili Oľga Záblacká, Jadranka, Peter Stašák, Zuzana Smatanová, originálna Kubánska kapela, skupina KOMAYOTA, Robo Papp, Bystrík.”

Napoli pizzeria – neviem, či to nebola prvá pizza v Spišskej. Vo dvore vedľa Jednoty. Mali tam aj terasu. Pamätáte? Ešte to tam nebolo ako teraz. Verejné WC pre kadejaké zrúdy.

Pizzeria Garage – štýlová pizzeria na námestí na Letnej ulici, ktorá taktiež dlho nevydržala.

Pod schodami – tam ako je Družba. Osobne som tam asi ani nebol. Iba z počutia 😀

Ratuš – reštaurácia, ktorá bola umiestnená v suteréne Radnice. Ja som tam bol asi iba raz a pripadal som si veľmi stiesnene. Ale každému vyhovuje niečo iné. Ani si nepamätám, ako tam varili.

Rapsodia – v tejto kaviarni som nikdy nebol ale čo som videl fotografie, tak mali zaujímavý interiér a letnú záhradu.

Rebuss bar – to si pamätám, že sa mi tam celkom páčilo. Taktiež v budove Družby. Kedysi.

Rock pub II “Podnik ma názov Rock pub, ale tento názov niekedy nevystihuje jeho pravú podstatu, keďže podľa názvu by sa dalo usudzovať, že je to neaký rockovo založený podnik. Jeden čas tu boli usporiadavané turnaje v stolnom futbale. Možno aj to prispelo k terajšiemu stavu futbalu. Miesta je tam dosť, ale stáva sa, že je plne obsadené. ale ako v každom podniku v Spišskej sa to okolo 22:00 preriedi keď odchádzajú ľudia do 18 rokov a ide posledný autobus na sídl. Západ. Ale v tomto podniku to ani nieje nejaká strata času, keďže je otvorené do skorých ranných hodín. Obsluha je jedna z tých najpohodovejších v SNV. Majú radi zábavu. Podnik samotný je v pivnici podobne ako starý Kelt, ale v lete sa otvára aj terasa, ktorá je prakticky stále prepchatá kým je teplo.”

Semafór – futbal, šípky, koncerty. A keď si kliknete TU, tak možno sa nájdete aj na nejakej fotke 😀

Snack bar – tam sa dobre sedelo a pilo. Tanečný parket síce nebol veľký, no pár tanečníkov sa tam vždy vošlo 😀

Starý kelt – tam som bol párkrát a najviac si spomínam na tie veľké drevené dvere 😀

Tágo – billiard na sídlisku Mier. Tam som veľmi nechodil, pretože som to mal z ruky 😀 ale chodilo tam dosť veľa ľudí. Aj varili.

Tantal – tam sa dobre čakalo na autobus, alebo fajn osvieženie keď sa šlo z busu.

U šľepich jazdcov – tam sa priznám, že som nikdy nebol a našiel som iba toto jedno foto.

No a samozrejme ZIO. Najviac vám poviem, keď kliknete TU a prečítate si článok.

Čo si spomínam a nenašiel som na stránke kamnapivo.sk, bol Art café, Amadeus, U starej mamy, U drakona, U bieleho zajaca, Americana, Paparazzi, Zarenko, Café Pink atď… . Na čo si ešte spomínate vy?

Ak vás zaujíma viac fotiek alebo informácií o týchto podnikoch, nájdete ich na stránke www.kamnapivo.sk A odporúčam prečítať si aj tie diskusie ku každému podniku. Pobavíte sa. .D

Pin It on Pinterest

Share This