AKO SA DÁ ALEBO NEDÁ ZMENIŤ: O HAJZLOCH, PODVODNÍKOCH, CHVÁLENKÁROCH

Máš nekonečné množstvo možností a príležitostí zmeniť sa. Zmeniť svoj život, prehodnotiť svoje priority, nechať minulosť minulosťou, zavrieť kostlivcov do skrine. Nemusíš byť navždy hajzel, kurva, podvodník, klamár, bitkár, zlodej, ožran, gambler, špekulant…. . A poniektorí sa aj zmenia. Zmení ich vzťah, rodina, láska, deti, odňatie slobody, výčitky svedomia, zdravie alebo mnohé iné situácie, z ktorých plynú ponaučenia. A poniektorí sa nezmenia nikdy, akurát to možno začnú robiť dômyselnejšie a svoju skurvenosť schovávajú napríklad za rôzne ušľachtilé gestá či projekty.

Sranda, keď vidím v meste stále vysedávať staré známe firmy hajzlov a špekulantov a že sa stále nikam neposunuli. Stále vysedávajú na kávach, na ktoré nemajú, rozprávajú sa o miliónoch, ktoré nemajú a o kadejakých svetových medzinárodných obchodoch a biznisoch, ktoré ostávajú iba pri rečiach. Sedia a špekulujú, koho ojebať, aby si udržali tú falošnú pózu boháča, mafiána, biznismena, bossa … . Lenže tu celé mesto vie, čo sú zač. A je zaujímavé vidieť, ako sa vždy tieto bytosti vedia nájsť a stále sa držia jeden druhého. Takže sa naozaj nikdy nikam neposunú, ani sa nikdy nezmenia. Česť výnimkám samozrejme.

Tiež som roky robil pičoviny, lebo som myslel že je to frajerina a niet nado mňa. No zistil som, že tie pičoviny robiť nemusím a že mám čo ponúknuť aj pozitívne. Že sa nemusím stýkať s kokotmi a robiť čo nechcem. Tak ako keď niekoho pustia z basy, tak sa nemusí ako prvé ozvať opäť tým hajzlom a grázlom. No mnohí to urobia. Nepoučia sa a dlhú životnosť na slobode nemajú.

A tak tu stále máme blbcov, ktorí žijú v 90. rokoch a myslia si, že niečo znamenajú. A že niečo znamenali aj vtedy, keď šikanovali iných, keď vydierali, vyhrážali sa, bili ženy a deti, lebo na seberovného si férovo netrúfli. Aj dnes sa tvária, že sú niečo viac, že sa z nich treba posrať, že sú nebezpeční. Je zaujímavé počúvať tie ich reči, koľko miliónov kedysi točili, aké obrovské kšefty, partie, bandy, gangy mali, koľko jácht, drahých áut, domov, koľko ľudí zbili alebo povraždili a že sa ich každý bál. A keď tieto rozprávky dorozprávajú niekde pri stole sopliakom, ktorí im tie drísty žerú, tak nemajú ani na kávu, ani na taxíka. Takí veľkí sú to páni. Pseudomafiáni, kvázipodnikatelia. Vplyvní ľudia, ktorí nemajú ani na poldeci, ani na kávu. A ak áno, tak iba za požičané.

Pin It on Pinterest

Share This