POSLANCA HODNOŤTE HLAVNE PODĽA JEHO ČINOV, NIE IBA PODĽA STRANY

Tak ako je každý človek iný, tak je iný aj každý mestský poslanec. A je chyba ich hodnotiť iba podľa toho, v akej sú strane alebo v akom poslaneckom klube. Vždy ide hlavne o to, ako hlasujú, čo presadzujú, ako sa vyjadrujú, čo predkladajú, čo dovolia a čo nedovolia, aby sa v meste dialo. To hlasovanie je o svedomí každého jednotlivca. Aspoň by malo byť. Či hlasuje tak, ako sám chce, alebo za niečo lobuje, alebo v pozadí jeho rozhodnutí stojí nejaký ďalší záujem, alebo mu to prikázal niekto, kto ho drží za gule a koho sa bojí. Nech sa už každý rozhodne akokoľvek, všetko je to zaznamenané, aj keď mnohí ťažia z toho, že občania to nečítajú. Občania sa iba automaticky a z princípu sťažujú a je pre nich zlý každý jeden poslanec. Skúste si ale niekedy pozrieť aj ich aktivity, interpelácie, hlasovanie. Jediné, čo mne osobne vadí, je to, keď sa niekto zdrží hlasovania alebo mu náhle vypadne karta. Zdržať sa hlasovania je čo? Že nemajú vlastný názor, alebo sa ho boja prezentovať? Na to sme si ich ale nevolili. Aby sa báli prejaviť a za niečo alebo proti niečomu hlasovať a ozvať sa verejne. Verejne, nie do súkromných správ alebo po facebookových diskusiách. Verejne znamená na zastupiteľstve, na záznam. Pred všetkými.


Je mi úplne jedno, ktorý poslanec či kandidát na mestského poslanca je v akej politickej strane. Môžete mať na to iný názor ako ja. Pre mňa je však dôležité, čo za daným poslancom alebo kandidátom je. Či má nejaké aktivity, ako je ochotný, ústretový a čo sa deje v zákulisí. A dokážem vyjsť s každým, nech má hocijakú politickú príslušnosť. Pokecám aj s tými, s ktorými sme viedli veľa hádok, horlivých diskusií a občas sme si riadne skočili do vlasov. A zistíte, že každý poslanec je predovšetkým človek. Preto mne osobne vadí, keď sa objaví nejaká informácia, že niekde havaroval alebo umrel nejaký minister či poslanec a zjavia sa tam smajlíky a škodoradostné priania. Kurva, viete vy aký to je reálne človek? Poznáte zákulisie? Viete aký je otec, manžel, brat, syn, kamarát? Alebo ho poznáte iba z toho, čo vám umožní televízia, internet, kadejaké diskusie a pocity a dojmy? Alebo máte reálnu osobnú skúsenosť?

A ono je to aj takto… , prikloníte sa nejakému názoru, tak automaticky ste agent Ruska, alebo Ameriky. Nemôžete mať totiž názor bez toho, aby ste boli niekým platení. Ja nie som člen žiadnej strany, nikdy som nekandidoval, a ani nepôjdem. Úplne mi vyhovuje moja pozícia, z ktorej môžem robiť svoje veci a popri tom byť aj neslušný, aj vulgárny, aj politicky nekorektný. Pretože taký som aj v reálnom živote. Ja si môžem dovoliť vystrájať, byť neslušný, mať zlý verbálny či písomný prejav, byť drzý, neodpovedať, mať v piči. Aj blokovať komentáre a vymazávať falošné účty, nadávky, provokácie. Komu sa to nepáči, sledovať ma nemusí, lebo spovedať sa nemusím nikomu.

Každopádne, podľa mňa mestským poslancom môže byť aj kuchár, murár, čašník, učiteľ, bloger, občiansky aktivista, reportér, spisovateľ, herec alebo nezamestnaný človek, aby mohli priniesť svoj pohľad na veci. Zo svojho uhla pohľadu a zo svojich životov. Prečo by tam mala byť len smotánka a kadejakí riaditelia, starí harcovníci, kamaráti kamarátov a ľudia s „váženými“ povolaniami?

Pin It on Pinterest

Share This