AKO BOLO NA 90´SUPERFESTE V NITRE? OBLIEKLI MA DO HUSEJ KOŽE

Toto sú tie okamihy, keď som rád, že žijem. A hudba naozaj lieči, zaženie smútok, zabudnete na to že sa vám v niečom nedarí, spomeniete si na mnohé príhody, oslavy, lásky, priateľstvá, zmierenia.

Tak, ako som bol nadšený z hviezd 90. rokov v Nitre pred rokom, tak to bolo aj včera. Ohromná show v amfiteátri, o ktorú sa postaralo Rádio Vlna, Maduar, Fun Factory, Haddaway, Twenty4seven, Mr. President, Captain Jack a 2Unlimited.

Tento rok som sa dohodol s Michalom, že pôjdeme. Aj keď som vedel, že zo Spišskej sa tam chystá veľká partia. Dopriali sme si to najdrahšie vstupné VIP Gold a stálo to za to. Pretože som to nebral tak, že platím iba za vstup. Platím za spomienky. Platím za ľudí, ktorí desaťročia zabávajú svojou tvorbou celý svet. Za piesne, ktoré nám predstavoval Julo Viršík a ktoré hrali v hitparádach, školských rozhlasoch, na večierkoch, chatách, kolotočoch, diskotékach. Za spevákov a skupiny, o ktorých sme si čítali v časopisoch Bravo, Popcorn či Maxi Super. A určite to tak brali aj všetci ostatní, ktorí na toto podujatie prišli. Žiadna zdutá tvár, žiadna agresivita, žiadne provokácie. Proste ľudia, ktorí si prišli odpočinúť od každodenných starostí a zaspomínať s partiou či partnerom na časy, ktoré sa zdali lepšie a krajšie. Aj keď každá doba má svoje svetlé aj tmavé stránky. Každopádne, stretla sa generácia ľudí, ktorí ešte vedia porovnať dnešnú dobu s tou, ktorej nevládli sociálne siete, farebné displeje a fotoaparáty v mobiloch. A že sa dokázali zaobísť aj bez toho.

Najprv som mal v úmysle ísť tam vlakom, aby som si mohol počas cesty vypiť 😀 , no do Nitry je to celkom zložité. Tak sme zobrali auto z požičovne. Že Michal to odšoféruje. Tak sme si požičali Fábiu, ktorá už mala najlepšie časy za sebou, no mala diaľničnú, aj poistenia a parádnu spotrebu. Priemer sme urobili 4,1 a auto sa nám na moju veľkú radosť nerozpadlo pod zadkami.

Šli sme o deň skôr, pretože začiatok programu sa presunul zo 16:00 na 13:30 a ubytovať sa dalo až od 14:00. V piatok som si teda na hoteli pred spaním šupol tri slivky, ktoré mi akosi rýchlo zamotali hlavu a šli sme spať. Každý do svojej postele samozrejme 😀 Ráno hotelové raňajky a vyrazili sme do nákupáku, pretože som si chcel kúpiť nejaké tričká. Akurát tam mali na námestí nejaký jarmok, tak sme chvíľu posedeli na terase a šli na hotel. A ako tak sedíme pri stole vedľa recepcie, vošla žena s chlapom – vyholený, tielko, hrubé ruky, široká chôdza. Pozeráme sa na seba… je to Vlado, nie je to Vlado? Bol. Ale prvý sa ma nesmelo opýtal on – „Miro, si to ty?“ No, a už som mal s kým šupnúť pár pohárikov, pretože Michal nepije 😀

Tak ako pred rokom, tak aj teraz som pri pár ľuďoch posrandoval, že sa akcia zrušila 😀 alebo že to ja som Captain Jack 😀

Ale poďme k programu. Ja obdivujem tých moderátorov Rádia Vlna, že vydržia tak dlho tancovať na pódiu. Urobili skvelú show, púšťali parádne skladby z tej doby a ešte ani nezačalo prvé vystúpenie a už som mal husiu kožu, pretože fakt počuť tieto skladby nahlas v takomto priestore, je sila. A keďže sme mali vstup VIP Gold, tak všetko pitie sme mali v cene. Ale mal som pred tým trocha rešpekt, lebo na slnku by ma mohlo rýchle vypnúť. Našťastie nevyplo 😀 Ani som si nevšimol nikoho iného, koho by to skolilo na zem alebo na lavičku.

Prvá skupina – slovenská legenda 90. rokov Maduar dala svoje hitovky. Nové aj staré. Ja osobne som mal Maduar najradšej, keď boli v tej prvej, pôvodnej zostave. A keby v tejto zostave dali naživo „Dúúúú ííííít, dúúúú íííít“, tak by som odpadol. Ale bolo to fajn a chlapcom patrí uznanie, že stále chodia vystupovať. My sme sa však tešili predovšetkým na zahraničné skupiny, pretože tie len tak neuvidíte.

Maduar

Potom bola nejaká tanečná show, počas ktorej som sa povenoval trocha pivu a hruškovici a keď na pódium vybehli Fun Factory, mali okamžitú pozornosť všetkých. Toni Cottura je obrovská osobnosť tej doby a bolo od neho veľmi pekné, keď potom šiel do hľadiska medzi ľudí a fotil sa s nimi. Mladým to nebude asi nič hovoriť, no je to raper, ktorý nepotrebuje ani potetovaný ksicht, ani funkciu autotune, ani okolo seba strieľať nadávky a jeho hlas je nezameniteľný. Urobil show a dokonca občas vyšiel na pódium aj vtedy, keď vystupoval niekto iný aby ich trocha podporil a zakričal si s nimi do mikrofónu.

Pre mňa boli zlatým klincom programu všetky skupiny, aj keď mnohí asi čakali hlavne na 2Unlimited. Ja som si to užil všetko. Určite aj ostatní. A čo predviedol Haddaway a jeho speváčka? Neskutočné. Oni vlastne šli všetci naživo a tá časť, keď si kľakla na pódium a začala ťahať tie tóny, tak to bol masaker. Každý z interprétov mal pri sebe aj tanečníčky, ale tie, ktoré mal Haddaway? Z celej tej akcie ľutujem, že som netočil video, keď každá z jeho tanečníčok dala krátke sólo. Obrovská paráda. Tí, ktorí ste tam boli, mi určite dáte za pravdu. Každopádne, svoje hitovky dali aj Mr. President, Twenty 4 seven a Captain Jack. Skvelé speváčky, skvelé tanečníčky, skvelá show. Od každého. Samozrejme obrovské poďakovanie patrí organizátorom a Rádiu Vlna.

No a keď prišli 2Unlimited? Dunel celý amfiteáter. Všetko obrovské hitovky, skvelý zvuk, parádny spev, aj rap, aj efekty, svetlá, ohne, ohňostroj. Som rád, že tieto skupiny to naživo naozaj vedia. Urobiť show. Žiadne emo rapy, žiadne potetované ksichty, žiadne vyziabnuté, v páse zlomené feťácke trosky, ani nadávky. Proste uvoľnená atmosféra. Melódie, ktoré nestarnú a z ktorých mám stále husiu kožu, keď niekde zaznejú. A na takejto párty je to dupľom. Určite pôjdem aj o rok.

A viete čo bolo taktiež príjemné? Uvedomenie, že s úsmevom, dobrou náladou a radosťou kvitne ženská krása v každom veku. A na Slovensku máme nádherné ženy. Keď si sú vedomé svojej jedinečnosti. A tým najkrajším mejkapom vždy bol, je a bude ženský úsmev. A toto bola jedna z príležitostí. Ono vlastne, každá žena je pekná, pretože každá jedna si nájde niekoho, pre koho bude tou najkrajšou a najlepšou na svete.

Pin It on Pinterest

Share This