S ANDREOU MULÍKOVOU O FITNESS A SÚŤAŽENÍ

Aďku poznám ešte z čias Zia, aj keď som tam nechodil veľmi často. A odkedy ju poznám, tak ju beriem, že je za každú srandu. A vždy bola. Ja osobne mám rád bezprostrednosť, šialenosť, možnosť rozprávať sa na rovinu o všetkom možnom. Takže nie, nie je to žiadna namyslená pipka. A keďže tento príspevok bude krátkym rozhovorom o fitness, tak nebudem zachádzať do osobnejších úvah o našom kamarátstve, ale vrhnem sa rovno na otázky a odpovede.

Ovládla si slovenskú fitness scénu, aký máš z toho pocit?

Áno. Vyhrala som Majstrovstvá Slovenska v kategórii Wellness Fitness a pocit ? Neopísateľný veľký príliv pozitívnych emócií. Keď vyhlásili moje meno bola som veľmi šťastná.

Čo všetko obnášala príprava a čo ti z toho všetkého šlo najťažšie?

Tak, príprava na fitness súťaž obnáša disciplínu, režim, načasovanie jedál, tréningy, regeneráciu. A čo mi šlo najťažšie ? Na to neviem odpovedať, pretože vedela som čo všetko to obnáša a bola som na to psychicky pripravená a zameraná na 100% na svoj cieľ. Takže myslím si, že všetko som zvládla s ľahkosťou a bola vnútorne aj psychicky vyrovnaná.

Kto ťa pripravoval a kde?

Na súťaž ma pripravoval Ján Jankovčin zo Spišského Podhradia. A prezentáciu, pózing Zuzana Niščáková zo Zvolena, za čo im veľmi pekne ďakujem ❤️ je to ich dielo 😁

Aké úspechy máš teda za sebou a aké plány do budúcna?

Tak prvý úspech boli tiež majstrovstvá Slovenska v roku 2015, ale v Bikini fitness. Tam som obsadila 2. miesto. A tento rok pohárová súťaž best cup v Starej Ľubovni 3.miesto a majstrovstvá Slovenska 1. miesto. A čo sa týka plánovania, tak ja nerada plánujem. Skôr tak, že mám nejaký cieľ, robím pre to všetko a nechávam to plynúť. Ale jeden z mojich budúcich cieľov je ísť súťažiť von do zahraničia na medzinárodné súťaže.

Čo si urobila ako prvé po súťaži?

Šla som sa fajne najesť 🤣 samé nezdravé kalorické jedla 😀

A na záver mi povedz, čo ti to do života prináša a čo ti to prípadne berie, v čom obmedzuje?

Čo mi to do života prináša ? Veľmi veľa. Pripomenulo mi to, aká je v živote podstatná disciplína a režim, ak chceš niečo dokázať . Dalo mi to vnútorný pokoj, nadhľad, rozvážnosť, posilnilo psychiku a aj to, ako je podstatné starať sa o svoje telo a mať sám seba rad. Našla som sa v tom.

Neberie mi to nič, ale obmedzuje možno len v tom, že som si nemohla dať to, na čo mám chuť – kedy som chcela, koľko som chcela a čo som chcela 🤣 Ale zase, aj prípravu som mala vážne dobrú. Nemala som žiadnu drastickú diétu, ani nič podobne. Dokonca asi 2 týždne pred súťažou som si dávala skoro každý deň muffin k jedlu 🤤 Mala som dostatok sacharidov aj tukov, čiže nič drastické pre telo a psychiku. Ale áno, nebudem klamať, veľakrát som mala stavy, že chcem zjesť niečo veľmi nezdravé, ale neporušila som disciplínu a stravu počas celej prípravy. Veta, ktorú som si hovorila a pomáhala mi, bola “ Veď keď chcem môžem si dať, nikto ma nenúti ísť na súťaž, môžem sa ísť najesť a zabaliť to. Ale nechcem to zabaliť “ Takže ten cieľ bol silnejší.

Pin It on Pinterest

Share This