MAJÁLES V SMIŽANOCH A PROBLÉMY “UVEDOMELÝCH” OBČANOV S BEZPEČNOSTNÝMI OPATRENIAMI

Smižany organizujú majáles a vydali k tomu aj pochopiteľné opatrenia. A je zaujímavé sledovať, ako reagujú poniektorí ľudia, ktorí asi v živote nikdy nič nezorganizovali. Ono je to totiž niečo iné, ako zavolať susedov na grilovačku do záhrady. Skúste to so stovkami ľudí na jednom mieste. A na druhej strane, chodiť na podujatia nie je nikoho povinnosťou. Je to ako prísť na návštevu. Riadiš sa pravidlami tam, kde prídeš. Napríklad zákaz s dáždnikom. Duchaprítomný človek pochopí, že ide o bezpečnostné opatrenia, aby pri tanci či v euforickom prostredí nedošlo k nehode či úrazu. A čo sa týka fajčenia na vyhradených miestach? Aký problém s tým niekto môže mať?

Čítam v komentároch, že „kedysi“ také opatrenia neboli a teraz je to vraj pre vyvolených. Áno, kedysi nebolo treba ani toľko vyhadzovačov na akcie, pretože ľudia neboli také hovädá ako dnes. A na základe pochopiteľných a opodstatnených opatrení povedať, že je to iba pre vyvolených? Je tak veľmi ťažké dodržiavať nejaké pravidlá? Lenže tu mnohým po tej korone začalo jebať a majú mylnú predstavu o tom čo je to sloboda.

Alebo ďalší primitívny komentár „To je také Smižanské“. To asi písal niekto svetaskúsený, kto pravidelne niečo organizuje 😀 A vie porovnať ako je to inde a vo svete. Aké opatrenia sú alebo nie sú na iných kultúrno-spoločenských podujatiach. Lebo nikde inde asi žiadne bezpečnostné opatrenia nie sú.

Alebo ďalší odborník na kultúru a organizovanie podujatí – „volá sa Majáles,ale je to festival….prekvapujúce“ Tetuška asi potrebuje jasné definície festivalu a majálesu a aký je medzi tým rozdiel. To si to proste nemôžete užiť a tešiť sa na to?

Je smutné vidieť, že ľudia hľadajú iba chyby a iba pičujú na všetko. Veď si skúste niečo zorganizovať a uvidíte, aké to je. A ako budete tŕpnuť aby sa nikomu nič nestalo. Aby všetko prebehlo v pohode a kľude.
A vysmievať sa organizátorom, že myslia na bezpečnosť? Málo bolo kadejakých nehôd, úrazov atď? Nikdy nikde kvôli cigarete nevypukol požiar? Chcete povolené drogy na akciách? Nikdy nikde nebol úraz kvôli dáždniku? Málo ľudí napadol pes? Nehovoriac o tom, že ten kto má rád svojho psa, ho nikdy nevezme na takú akciu, kde je hluk, množstvo pachov, ruchov, cudzích ľudí. Radšej s ním pôjde na prechádzku. A čo sa týka zbraní a sklenených fliaš? To si myslím netreba ani zvlášť odôvodňovať.

Prajem organizátorom pevné nervy a nech to všetko prebehne hladko, bez úrazov.

Pin It on Pinterest

Share This