O NEUSTÁLOM SŤAŽOVANÍ SA NA SLOVENSKO, SLUŽBY, SYSTÉM, ÚRADY

Nedávno som trocha neodhadol terén a zletel som zo schodu. Výron členka, pomliaždené koleno. A tak som šiel na chirurgiu. Štvrtok, najhorší deň, pretože v čakárni boli aj pacienti z vedľajšej ambulancie. Nevadí. Veď som prišiel ráno, takže ma stihnú vyšetriť.

Ľudí sa nazbieralo celkom dosť. Našťastie som sa dočkal a šup s papierom na rontgen. Výsledky vraj pošlú priamo doktorovi. Paráda, nemusím čakať ešte aj na výsledky. Tak som sa vrátil nazad do čakárne. Vypočul som si diagnózu aj liečbu. A ako tak odchádzam, tak počujem ako sestrička vysvetľuje nejakej ženskej, že už ju nestihnú dnes zobrať, pretože majú plno. To mi príde normálne. Nebol to navyše akútny prípad, keďže vybehla z čakárne nasratá, s nadávkami na celé Slovensko. Ako tu nič nefunguje a bla bla…. Veď to poznáte. Ja takýchto ľudí nechápem. Príde neskoro, takmer na záverečnú a rozčuľuje sa. Čo ju mali zobrať prednostne? Aby v jej očiach Slovensko stúplo?

Podobné je to aj v situáciách, keď niekto príde niečo vybaviť na úrad. Vojde do kancelárie, no úradník mu povie, že momentálne mu nevie pomôcť, pretože majú výpadok internetu alebo nejakú technickú poruchu. A idiot samozrejme začne nadávať na systém na Slovensku a že toto je možné iba na Slovensku. Takže, dámy a páni, aby ste vedeli, tak podľa poniektorých ľudí nikde inde vo svete nie sú výpadky internetu, ani technické poruchy, ani nič podobné. Tam všetko funguje, nikdy nevypadne elektrina, nikto sa tam nemýli, všetko je zo zlata, voňavučké, jemnučké, chutnučké…. .

To ako keď…. niekto má nešťastie v láske a keď sa mu poserie vzťah, tak prídu vyjadrenia v štýle „Všetky ženy sú kurvy“, alebo „Všetci chlapi sú hajzli“.

Toto je doba, v ktorej každý chce rozprávať o svojich zlých skúsenostiach, útrapách, nezdaroch. Keď sa mu niečo nepodarí, keď mu niekde nie je vyhovené, keď sa cíti ukrivdený. No už málokto pochváli nejaké služby, kde mu bolo vyhovené, keď niečo šlo hladko, keď mu úradník dobre poradil a bol ústretový a ochotný. To takmer každý berie ako samozrejmosť. A tak sa tu vytvára bublina, že sa tu žije zle. Že tu nič nefunguje a podobne. Že sú zlí všetci úradníci, politici, policajti, doktori, učitelia a podobne…. . Lebo tu sa každý iba sťažuje a lieči si svoje krivdy na sociálnych sieťach. No s tým dobrým sa nepodelí.

Pin It on Pinterest

Share This