KEĎ MESTO 5 ROKOV NIE JE SCHOPNÉ UROBIŤ PRÍSTUP K IHRISKU

Je to zaujímavé. Postaviť na sídlisku detské ihrisko, ktoré sa v tej dobe pred 5 rokmi stavalo za veľmi záhadných okolností. Za akých, som písal už vtedy. Ako sa skladali telefóny, neprijímali ďalšie ponuky, napriek tomu že aj ďalšia firma spĺňala podmienky. Oni už totiž svojho kandidáta mali a za koľko postavili tie prvky, ktoré boli podľa cenníka v tej dobe podstatne lacnejšie? To si dohľadajte, pretože nie o tom chcem.

Chcem o prístupovom chodníku k ihrisku. Ono je totiž pekné, že postavíte detské ihrisko, zaplatíte zhotoviteľa, odfotíte si to do IČKA a tvárite sa, že ako budujete a zaujímate sa o komunitu a život na sídliskách. Lenže, čo prístupový chodník k tomuto ihrisku? Skúsili ste tam ísť napríklad s kočiarom alebo po daždi? A aj napriek sľubom, že chodníček sa urobí, tak sa neurobil.

Robí sa až teraz. Mlatový. Z projektu, ktorý som podal tento rok v rámci výzvy „Dobrá vec“. 5 ROKOV IHRISKO BEZ POHODLNÉHO A BEZPEČNÉHO PRÍSTUPU K NEMU. Hlavná vec, že sa tvárime, ako budujeme, staviame, rekonštruujeme. Pozrite si, ako vyzerá budova mestského úradu, pozrite si detaily reduty, pozrite si ako vyzerá zboku budova múzea, vedľa ktorej je za Levočskou bránou urobený nový chodník, ktorý bol a možno ešte stále je predmetom vyšetrovania. Takto sa tu buduje. Vybrané športoviská a sú tam prisatí stále tí istí ľudia. Stačí si pozrieť novú zmluvu aj čo sa týka zimného štadióna a mnohé vám bude jasné. Kto je tam zase zúčastnený a kto si asi myslí, že je to iba jeho.

Zaujímavé, že niečo ide hneď a napríklad na takú rekonštrukciu budovy CVČ oproti Kinu Tatry sa čaká kurevsky dlho. Kde je snaha v tomto prípade?

Každopádne, na prístupovom chodníku sa robí, aj keď to nebude zámková dlažba, no aspoň takto, pretože som sa musel vojsť do rozpočtu, ktorý bol na tento projekt schválený. A ďakujem Peťovi Hamrákovi z OKS, že mi s projektom pomohol. PS: aj mlatový chodník má svoje výhody.

Pin It on Pinterest

Share This