O POSLANCOCH, MESTSKOM ZASTUPITEĽSTVE A AKO NÁJSŤ INFO NA MESTSKEJ STRÁNKE

Poslanci kandidujú raz za štyri roky? Ale tak by to nemalo byť. Kandidovať by mali každý deň. Kandidovať na získavanie dôveryhodnosti, kandidovať za pravdu, kandidovať za pravdovravnosť, kandidovať za prácu, kandidovať za pomoc občanom. Pravidelne by sa mali o niečo snažiť, niečo priniesť, k niečomu sa vyjadriť a na niečom pracovať. Nie iba pár týždňov pred voľbami, alebo pýšiť sa cudzou robotou či prikmotriť sa k snahe niekoho iného. Taktiež, každý z nich by sa mal vedieť za niečo alebo za niekoho postaviť. Zastať sa, pomôcť, podporiť. Alebo sa niekomu postaviť, ak je to potrebné. Hájiť svoje záujmy, svoje názory, svoju prácu, svojich blízkych a svojich voličov. A pokojne byť radšej s hlavou v oblakoch, než s hlavou v piesku. Radšej byť posratý z tej výšky, do ktorej človeka dokážu vyniesť sny, stanovené ciele a predstavy, že aktivita, záľuby a postavenie sa na stranu pravdu sú tie najmocnejšie krídla, než schovávanie sa pred pravdou či bojom za dobrú vec. A nie byť posratý a nezastať sa niekoho iba kvôli tomu, aby si nepohnevali nejaké účelové vzťahy alebo aby neurobili rozbroje v klube. A je smutné, keď niekto chce najprv dobre politicky vyzerať, až potom sa ako človek postaví za pravdu a správnu vec.

Kto je taký a kto onaký, to nechám na vás, podľa vášho vkusu. Ak sledujete zastupiteľstvo, kto sa k čomu a ako vyjadruje, kto za čo bojuje, kto iba pritakáva. Ja svojich favoritov mám, pretože niekto to robiť musí. Niekto tam za nás hlasovať musí a ja mám rád tých, ktorí sa neboja aj ozvať, aj hlasovať ináč než ostatní, aj sa postaviť klubu, aj primátorovi. Ktorí kladú otázky a vysvetľujú a chápem aj tú dávku populizmu, pretože ten k politike odjakživa patrí.

A kde si môžete pozrieť zastupiteľstva? Program zo zasadnutí, aj záznamy? Jednoducho zájdite na webovú stránku mesta TU a potom postupujte takto:

  • Na hornej lište kliknite na HĽADÁM INFO
  • Samospráva
  • Mestské zastupiteľstvo

A následne sa už riadite podľa toho čo vás zaujíma. Je to tam pekne prehľadne urobené, takže sa nestratíte. Podobne nájdete aj info o mestských výboroch či komisiách.

Pin It on Pinterest

Share This