CHARITATÍVNY CYKLOPONDELOK S KÁČEROM

Tak som sa dnes zúčastnil 10. ročníka charitatívneho podujatia KÁČER NA BICYKLI. Pridal som sa k cyklosprievodu správcu Nadácie ta3, Petra Káčera, aby som podporil a pomohol ľuďom, ktorí to potrebujú. Dnes sme v Spišskej Novej Vsi šliapali do pedálov pre malú Olíviu, ktorá dostala pred Radnicou šek na 1000 eur. Súčasťou bol sprievodný hudobný program a o 9:00 sme vyrazili. Samozrejme za asistencie polície, aby nedošlo k nehode. Ďakujem šoférom za trpezlivosť. Až na jedného, ktorého som si všimol. Ale o tom nižšie.

V každej obci, cez ktorú sme prechádzali, nás čakalo občerstvenie a príhovor starostov. Fajn priateľská atmosféra, pretože sme sa tam stretli aj viacerí známi. Samozrejme, že som si nevzal okuliare, no žmúril som ako Bud Spencer, takže hmyz nemal žiadnu šancu. Snažil som sa dýchať hlavne nosom, aby som sa toho hmyzu ani nenajedol, alebo aby sa mi v pľúcach nevyliahli larvy a nevykašľal som nejaké muchy 😀 Ešte dobre, že som mal tričká na prezlečenie. Takže to s logom podujatia, ktoré som si navliekol ráno, som už v Smižanoch prezliekal za druhé 😀 Každopádne, trasa pohodová, aj tempo ideálne. Ja som na tej svojej 30 kilovej mašine občas zľahla ťukol aj do elektriky, predsa len, 30kg bicykel a mojich 135 kg nie je hore kopcom sranda. Je zaujímavé, koľko toho vydrží tá reťaz 😀 Jediný bicykel, ktorý je papierovo určený na moju hmotnosť. Vďaka zaňho.

Zastavili sme na moste pri Letanovskom mlyne a tam som to otočil domov, aby som stihol ešte urobiť nejaké pracovné veci.

Ďakujem policajtom, že sa postarali o bezpečnosť sprievodu a nie, nebolo to nič hrozné, pretože za pár minút sme boli už mimo. Veľa ľudí stálo pri ceste alebo vo dvoroch a tlieskali, mávali. Bolo to pekné. Pripadal som si ako na Tour de France 😀

A ty, blbečku, ktorý si vykrikoval a nadával z auta, buď rád, že si zdravý. Predpokladám. Keďže môžeš šoférovať a chodiť po svojich. Je ťažké nepriať takému človeku niečo zlé. Aby si uvedomil, s čím všetkým bojujú ľudia v núdzi, ktorí sú chorí alebo sa starajú o choré dieťa. Ako je fajn prijať pomoc a aké dôležité je si vedieť pomáhať. Akokoľvek. Aj takýmito akciami.

Sprievod bol vysielaný aj na Ta3 a bolo zaujímavé vidieť reportérov pri práci. Každopádne, pekný pondelok, ktorý zahrial pri srdci.

Pin It on Pinterest

Share This