O ZBERATEĽSTVE: Ako som sa dostal k zbierke starých fotografií

V Prahe som často chodil po antikvariátoch a hľadal zaujímavé knihy, ktoré sa už bežne kúpiť nedajú. A ako som začal s fotografiami?

Prehraboval som sa v starých knihách, keď do antiku vošli dvaja feťáci – zhrbení, roztrasení, špinaví, s tým, že majú niečo na predaj. Pani za pultom ich však okamžite odohnala preč a tak s hundraním odišli. Tieto bytosti však často majú na predaj zaujímavé veci a tak som vyšiel von za nimi, aby som zistil, čo majú. Zbierku 52 starých fotografií hercov, ktoré museli niekde niekomu potiahnuť. Dal som im za ne 200 českých korún.

Najprv som sa tých fotiek chcel čo najskôr zbaviť a dúfal som vo väčšiu hodnotu, čo sa mi potvrdilo, keď mi istý pán chcel za jeden kus dať 25e. A ja som ich mal 52 kusov za 200 korún českých. A tak som začal hľadať fotky hercov po antikvariátoch a na internete a čím viac som si ich obzeral, tým viac sa mi páčili. Zbierku som postupne rozširoval, niektoré dokonca s podpisom. Najcennejšia je fotka Lexa Barkera, alias Old Shatterhanda z filmov Vinnetou, s vlastnoručným podpisom. Okrem toho mám množstvo iných starých fotografií, kde sú osoby politického/verejného života, alebo neznámi ľudia.

A čo vy? Zbierate niečo?

Zdieľaj to